נשימה הבוראת/ נעמה טוב

הנשימה הבוראת היא שיטת טיפול ייחודית, מייסדת השיטה היא נעמה טוב. מטרתה של הנשימה הבוראת לחבר אותנו לחלק הבורא, היוצר, הנמצא בתוך כל אחת ואחד מאיתנו, חלק שיכול לברוא עבורנו חיים בריאים ומאושרים יותר. החלק הזה יכול ליצור שינויים משמעותיים במציאות חיינו, ליצור ריפוי בחיינו, ולהגדיל את העוצמה והחיות שלנו.

 
מדוע לבחור בנשימה ככלי לריפוי?-

כי זוהי דרך קלה, מהירה ופשוטה ליצור שינוי בחיינו.

הנשימה היא פעולה מחזורית של הכנסת אויר (שאיפה) והוצאת אויר (נשיפה). היא הפעולה היחידה שאנו עושים כל הזמן, לרוב בצורה לא מודעת. מכיוון שאנו נושמים ממילא כל הזמן, ברגע שנעשה שינוי בדרך בה אנו נושמים, אנו יכולים ליצור שינוי מהותי במצב הפיזי, רגשי ונפשי שלנו.

אילו שינויים נוכל ליצור ע"י נשימה נכונה יותר?

אדם שנושם נכון יהיה אנרגטי יותר, בריא יותר, רגוע יותר ומודע יותר.

1.       מיקסום הזרימה בגוף, וההתנהלות של המערכות השונות בגוף-

ברמה הפיזיולוגית הנשימה מחברת בין החלקים השונים בתוך הגוף (מעבר של חמצן לכול התאים והוצאת של פחמן דו חמצני החוצה). ברגע שננשום יותר נכון נוכל למיקסום את הזרימה והבריאות הפיזית, תהליכים בגוף יתנהלו בצורה מאוזנת יותר.

זה עוזר להתנהלות המערכות השונות בגוף, כגון מערכת חילוף החומרים בגוף, מערכת העיכול, מערכת זרימת דם, איזונים חום וקור. בתהליך נשימה נכון יותר אנו ממקסמים את כמות האוויר שאנו מכניסים לתוך גופנו, ואת הזרימה בתוך גופנו.

2.       הנשימה היא כלי להרפיה, והרגעה של כאב, לחץ, פחד וכדומה-

הנשימה היא דרך תקשורת בין הגוף הפיזי לרגש ולתודעה, היא מעבירה מסרים. הנשימה משתנה בזמן רגיעה, פחד, לחץ, כאב, התרגשות, שמחה וכדומה. לכן הנשימה היא כלי להרגיע כאב, לחצים, כעסים, פחדים, היא דרך ליצור יותר הרפיה בגוף.

3.      הנשימה היא כלי למיקסום אנרגית החיים הקיימת בנו-

ללא הנשימה לא יתקיימו חיים בגוף האדם, היא מפרידה בין חיים למוות. מכאן נובע הקשר החזק של הנשימה למחזוריות החיים, למעגל הבריאה, לחיים ולמוות. לכן נשימה נכונה יותר תגרום למיקסום החיות שלנו.

4.      הנשימה היא כלי למיקסום היכולת השיכליות ע"י פיתוח היכולת להעלות מידע מהתת מודע למודע-

הנשימה מחברת בין המודע לתת מודע. החלק המודע שבנו משתמש ב- 5% מהיכולות השכליות שלנו בלבד, כ 95% מהיכולת השכלית שלנו היא לא מודעת.

הנשימה היא התהליך הלא מודע שהכי קל להכניס לתוכו מודעות. זה כמו שריר שמפתח יכולות שכליות גבוהות יותר. לכן בעזרת נשימה נכונה נוכל למקסום את היכולות השכליות שלנו, בכך שאנו יוצרים גשר, חיבור, מעבר בין תהליך מודע לתהליך לא מודע. בנוסף, תהליך נשימתי יכול להעלות מידע מתת המודע למודע.

מהם המצבים בהם שיטת הטיפול "נשימה הבוראת" עוזרת לנו?

1.      העצמת הבורא הפנימי הקיים בנו, העוצמה, הכריזמה, ויכולת המימוש-

העלאת יכולת המישוש של מלוא פוטנציאל הבריאה הקיים באדם. זאת אומרת הגדלת העוצמה הפנימית שלו: החיות, הכריזמה, המוטיבציה, והבהירות.

הנשימה הבוראת עוזרת במיוחד במצבים בהם חשוב להעצים את הבורא הפנימי שלנו, מצבים כמו: בעיית פוריות, הריון ולידה, העלאת היצירתיות שלנו, התמודדות מול פחדים וחרדות, מיניות.

2.       יצירת שינוי-

הנשימה הבוראת מאפשרת יצירת שינוי, פריצת דרך, בחיינו, יציאה מקיבעון של דפוסים חוזרים, והעלאת היכולת שלנו לבחור את הבחירות המתאימות לנו בצמתים של בחירה.

ע"י טכניקת נשימה מיוחדת אנו מצליחים לחזור לאירועים מכוונים מעברנו, שעיצבו את תפיסת האני שלנו, ואת ה"אני מאמין" שלנו- האמונות ודרכי הפעולה שלנו, וליצור שם שינוי. בנוסף, אנו מצליחים לשמוע בברור גדול יותר גם את הצדדים השונים בקונפליקטים הפנימיים שלנו, לנהל מולם דיאלוג, ולמצוא פשרה.

השינוי הוא שינוי הדרגתי שמוטמע בתוכנו היטב. זהו יצירת שינוי מתוך חיבור לעברנו ולא מתוך ניתוק ממנו. יצירת שינוי יציב לאורך זמן.

3.      יצירת מרחב נשימה- יותר רוגע ושלווה בחיים

יש לנו יותר אויר לנשימה. הנשימה הבוראת מאפשרת לנו יצירת  מרחב נשימה, מרחב מגן, יותר שקט, רוגע ושלווה, פחות לחץ חרדות ודאגות. מרחב נשימה מול המרוץ של החיים. יצירת מרחב נשימה דרכו אנו מסוגלים לראות ולחוות את החיים בצורה שלווה יותר, ומכאן להגדיל את אפשריות התגובה שלנו, ולא לעבוד בעיקר לפי ההתנהגויות ה"אוטומתיות" הקיימות בנו.

4.       ריפוי של כאב פיזי, מחלה גופנית-

כאב ומחלה נגרמים כתוצאה מתאים הנמצאים בכיווץ או בהתרחבות יתר, תאים שמקשים על הזרימה הטבעית של הגוף.

הנשימה הבוראת כוללת בתוכה טכניקת נשימה מיוחדת לתוך הזיכרון התאי של התא שיוצר את הכיווץ או ההתרחבות. ברגע שהתא יותר גמיש, מידת הכאב יורדת משמעותית.

5.      פתח להשראה

הנשימה הבוראת משמשת כפתח להשראה. מאפשרת ליצור חיבורים, תיקשורת, לחלקים השונים בתוכנו, או לכוח חיצוני לנו. היא מאפשרת לנו את היכולת להתבונן על מציאות חיינו ממגוון נקודות מבט נוספות. הנשימה הבוראת מאפשרת לנו רגעי השראה, רגעים בהם הבורא הפנימי שלנו מחובר לבורא חיצוני. הנשימה הבוראת מאפשרת שיתוף פעולה בין הבורא הפנימי לחיצוני, ויצירת ניסים.

איך יראה טיפול ב"נשימה בוראת"?

הטיפול כולל מספר מפגשים (בין 7 ל- 10 מפגשים בדר"כ), כל מפגש ימשך שעה וחצי. במפגשים נתנסה בסוגי נשימה שונים, חלקם תוך כדי עצימת עיניים. הנחיה היא אישית ונעשת מתוך השראה, ומשלבת בתוכה מדיטציה ודמיון מודרך.

מה תקבלו מטיפול בנשימה בוראת?

תהיו אנשים עוצמתיים יותר- טיפול בנשימה הבוראת מגדיל את העוצמה והכריזמה של האדם, ואת הביטחון שלו בעצמו.

תהיו אנשים בריאים ואנרגטים יותר- הטיפול עוזר בשיפור המצב הבריאותי, נותן יותר חיות, אנרגיה, כח לעשות דברים, לנסות ולשנות.

תהיו אנשים מאושרים יותר- תצליחו לעשות שינויים בחייכם, להשלים איתם, להיות רגועים יותר.

יכולת המימוש שלכם תיגבר- היכולת שלנו לבצע דברים, להצליח, תגדל.

יהיו לכם כילים חדשים לפיתרון בעיות- טיפול בנשימה בוראת נותן כילים חדשים לפתרון בעיות שונות.

הטעם לחיים יגדל אצלכם- תחיו חיים עם יותר טעם, עם יותר רגעי הנאה ושמחה, ועם יותר משמעות וסיפוק. חיים מעוררי השראה.