הכסף כשותף לחיים- אליהו טוב ונעמה טוב

מתוך "ספר הכסף- אחד עשר מפתחות זהב לשפע" בהוצאת מודן
אם תעצרו לרגע ותחשבו על כך לעומק, תראו שהכסף – הימצאו או היעדרו – מלווה אתכם בכל רגע נתון בחייכם. תינוק נולד להורים מסוימים ולמצב כלכלי נתון. אדם ישאיר במותו נכסים לאחרים או ימות בחוסר כול. שימו לב שבכל צומת החלטות בחייכם הכסף נוכח במידה זו או אחרת, החל בהזמנה מתפריט במסעדה וכלה בהחלטות הרות גורל לגבי מקום עבודה, בריאות, בני זוג, חינוך הילדים, דיור והיכולת לממש חלומות.

הכסף הוא גורם דומיננטי בחיינו, על כך אין ויכוח. השאלה היא רק עד כמה שולטים בנו הפחד ממנו או האמון כלפיו. אנשים רבים יפחדו להסתכל בחשבון הבנק, ידחו תשלומי חשבונות, ינסו להתנער מכסף ויאמרו: זה לא קשור אלי, בן/בת זוגי מטפל/ת בזה. אנשים אלה יעמדו דום מול כל חשבון שמגיע מהדואר, יפחדו משיחה עם מנהל הבנק, יפחדו להוציא הוצאות גדולות, יראו בכסף אויב.

זה המקום לבקש מכם להעלות את רמת האמון שלכם בכסף. אנו מציעים לכם להתחיל ליצור יחסים של שותפות עם הכסף ולראות בו שותף בטוח שילווה אתכם כל חייכם. אם תראו בו שותף במקום אויב, זורע פחד או גורם לא רלוונטי, תבצעו פריצת דרך מחשבתית.

אם הכסף הוא שותף שלכם, עשו את הדבר הראשון והבסיסי ביחסי שותפות: כבדו אותו. אל תזלזלו בו. תנו לו את המקום כאנרגיה דומיננטית שמשפיעה על כל אדם ואדם, ועל העולם כולו. זכרו כי כסף הוא אחד מהמפתחות לחיים מאושרים יותר.
נוסף על כך, תנו לכסף מקום להיות נוכח בחייכם בלי להתנגד לו, קבלו אותו כגורם שקיים בהם. אין זה אומר, כמובן, שבכל החלטה והחלטה בחייכם אתם צריכים לחשב את התועלת והמחיר. לא תמיד הנושא הכספי צריך לעלות למודעות. אולם קבלו את העובדה שהוא קיים.

זאת ועוד, אחרי שאתם מכבדים את הכסף ומקבלים אותו, עומדת בפניכם האפשרות לאהוב את הכסף, את כל הדברים שהכסף יכול להביא לחייכם ולהקנות לכם בחייכם. כמו שאין אדם חייב לאהוב את שותפו העסקי, כך הדבר גם בעניין כסף – אינכם חייבים לאהוב אותו; אולם אם תצליחו בכך, תרוויחו, כי גישה חיובית יותר ופתיחות גדולה יותר יוכלו להביא איתן יחסים טובים יותר ולהכניס שפע נוסף לחייכם.

אנו מאחלים לכם שהכסף יהיה שותף אמיץ ואיתן בחייכם, ושמערכת היחסים איתו תהיה פורה, מפרה ומצמיחה. 

ספר הכסף

המלצה על ספר הכסף- חיים אחרים

אליהו ונעמה טוב, אב ובתו, שניהם בוגרי מנהל עסקים שמשלבים רוחניות בחייהם, כתבו את המדריך המרתק והמיוחד הזה לחיים של שפע ושלום עם כסף. המסר שהם מעבירים...

קרא עוד

מבוא- ספר הכסף

דמיינו לעצמכם עולם בלי כסף, עולם שבו האדם לא המציא את הכסף כאמצעי לשכלול ולהתפתחות סחר החליפין. דמיינו שעליכם להעביר יום בחייכם בלי כסף: בלי לקבל כסף,...

קרא עוד