היום שעבר לא יחזור על עצמו לעולם/ נעמה טוב ואליהו טוב

קטע זה נכתב ע"י אליהו טוב ונעמה טוב והוא חלק מהספר "ספר הכסף- אחד עשר מפתחות זהב לשפע" שיצא לאור בהוצאת מודן
אנחנו חיים את החיים האלה רק פעם אחת, ויום שחלף לא יחזור על עצמו לעולם. נסו להפנים את זה לרגע. יהיו לכם עוד ימים רבים, כנראה, אבל יום שעבר לא יחזור לעולם. האם מיציתם את אתמול לטובה? האם צחקתם? האם אהבתם? חמלתם? האם השארתם טוב בעולם? האם זכיתם בתובנה חדשה? האם התרגשתם? האם בכיתם? האם צברתם לעצמכם עוד סכום כסף למטרה זו או אחרת? האם היה לכם האומץ לעשות משהו שלא עשיתם בעבר? האם התפייסתם עם אדם אחר?

היום שעבר לא יחזור לעולם. מתוך תובנה זו אנו מבקשים שתמצו יותר כל יום ויום שעובר וכך תימנעו מחיים סתמיים או מבוזבזים. מצאו לעצמכם נקודות אור במהלך היום: נקודות הנאה, נקודות משמעות, נקודות אושר ושמחה, נקודות של נחת, נקודות של תכנון לעתיד או חשיבה על העבר, נקודות של לימוד ושל עניין וסקרנות, חוויות, תובנות, זיכרונות.

אמרו לעצמכם בבוקר, לפני שאתם קופצים מהמיטה להמולת היום: בוקר טוב, היום הוא יום מיוחד שלא יחזור עוד לעולם. מה אני רוצה לעשות, להרגיש או לחשוב בו, מה אני רוצה להגשים? נשמו נשימה עמוקה, תנו למשהו לעלות ונסו לגלות איך ליישם את זה במהלך היום. זו יכולה להיות בקשה קטנה כמו "אני רוצה לאכול ארוחה או לשתות קפה בנחת", זה יכול להיות חלום גדול שהיום תגלו מהו הצעד הראשון להגשימו, אמירת משהו שלא היה לכם אומץ לומר קודם, עשיית משהו בדרך אחרת או פתיחת נתיב חדש בחיים.

תנו לעצמכם לומר מה יעשה את היום הזה בלתי נשכח. אל תפחדו לנסות לממש את החלום ואת הבקשה הפנימית שתעלה בכם. מצו את חייכם. חיו את החיים שנועדתם לחיות.

עמוד 263-264 ספר הכסף

מאמרים

זיכרון הכאב/ מרדכי רפאל

אחד הדברים המעניינים בכאב הוא שלפעמים נהיה בתחושת כאב, למרות שלמעשה לא כואב לנו עכשיו. אנחנו חיים בתחושה שאם נעשה פעולה מסוימת, יכאב לנו. אנחנו זוכרים...

קרא עוד

כאבי מפרקים

מתוך הבנה של המפרק, הנה צעד פשוט שאנו יוכולים לעשות בעצמנו על מנת ליצור הקלה וריפוי של כאבי מפרקים

קרא עוד