כאבי ראש ומיגרנה הנובעים מלחץ פנימי/ מרדכי רפאל

כאב ראש הן תופעה מאוד שכיחה בימינו. בקצב המהיר של העולם וכמות הלחצים והדאגות שאנו צריכים להתמודד איתם. כמו כן יש נשים רבות שסובלות מכאבי ראש מאוד חזקים ובפעמים רבות מיגרנות בתקופת המחזור החודשי.
מחקרים מראים שכ80% מהאוכלוסייה סובלים מכאב ראש לפחות פעם בשנה ולמעלה 30% סובלים מכאב ראש כרוני. בהרבה מקרים, בהתחלה לוקחים כדור נגד כאבים והכאב נמוג. אבל עם הזמן, הכדורים כבר לא עוזרים, או שאנו נאלצים לקחת סוגים חזקים בהרבה בכמויות הולכות וגדלות.

כאב ראש נובע מלחץ פנימי בתוך הראש. ברמה הפיזיולוגית כאב הראש נובע מכך שהראש בנוי כתא סגור וקשיח (הגולגולת) ובתוכו נוזלים ורקמות, לכן בסיס הריפוי הוא בשחרור הלחץ והחזרת הזרימה. למשל, כאשר יש לנו נזלת שנתקעת או סינוסיטיס יכאב לנו הראש, כי הזרימה הטבעית שיש בראש נחסמת, ונוצר לחץ. בכל מצב שמפסיקה או מואטת הזרימה הפנימית של הנוזלים (ונוצרים לחצים) בתוך הגולגולת, יש פוטנציאל להיווצרות כאב ראש.

הלחצים הפנימיים בראש יכולים לנבוע מהרבה מאוד גורמים שונים. למשל, יש לחץ שנוצר כאשר אין זרימה תקינה ומאוזנת בין הראש לגוף. ויש לחץ שנוצר ע"י הסתמכות או התקשות של נוזלים בתוך הראש. אבל בבסיס הבעיה היא שכאב הראש נוצר מלחצים בתוך הראש. לכן הריפוי מתחיל ע"י הורדת הלחץ ושחרורו.

בשביל ריפוי מלא אנו צריכים לפתור את מקורות הלחץ. למעשה ברגע שנפתור את הבעיה, נסיר את החסימה, המכשול שחוסם את הזרימה, מנגנוני הריפוי הטבעי של הגוף יאזנו את הזרימה והכאב יפסיק. שיטת CTP באה לרפא ולפתור את מקור החסימה וכך לשחרר את הלחץ. רוב הכאבים יעברו תוך חמישה עד שבעה טיפולים.

כאבי ראש היו הכאבים הראשונים שריפיתי. הסיבה העיקרית היא שהראש הוא אזור שמאוד מושפע מזרימה אנרגטית, ולכן שחרור הלחצים והחזרת הזרימה מתרחשים מאוד מהר. ברגע שעוזרים לגוף לפתוח את החסימה, המערכות הטבעיות יודעות להטמיע את הפיתרון ולהחזיר את הזרימה למצב מאוזן.

משהי אמרה לי פעם שהיא לא מבינה איך היא יכלה לחיות עם הכאבים האלה עשרים שנה ואיך העולם נראה אחרת לגמרי בלעדיהם.
 

מאמרים

זיכרון הכאב/ מרדכי רפאל

אחד הדברים המעניינים בכאב הוא שלפעמים נהיה בתחושת כאב, למרות שלמעשה לא כואב לנו עכשיו. אנחנו חיים בתחושה שאם נעשה פעולה מסוימת, יכאב לנו. אנחנו זוכרים...

קרא עוד

כאבי מפרקים

מתוך הבנה של המפרק, הנה צעד פשוט שאנו יוכולים לעשות בעצמנו על מנת ליצור הקלה וריפוי של כאבי מפרקים

קרא עוד